Program wycieczki był bardzo bogaty. Uczniowie mogli poznać i zobaczyć miejsca te najbardziej znane, jak również takie,w których do tej pory nie byli. Wyjazd ten stał się więcdoskonałą okazją do poznania tego jakże pięknego miasta.                       

Wyprawa rozpoczęła się spotkaniem z przewodnikiem, który spacerował z grupą po Starym i Nowym Mieście, odkrywając jego historię. Uczniowie mogli zobaczyć najciekawsze zabytki, takie jak np.: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, ul. Świętojańską, Archikatedrę św. Jana, mury miejskie, Barbakan, Rynek Starego Miasta, mieszkanie Marii Skłodowskiej – Curie, pomnik Małego Powstańca. Przewodnik przybliżył uczniom fakty jak również ciekawostki historyczne, które z pewnością każdego zainteresowały. Nie zabrakło również legend o Warsie i Sawie, warszawskim Bazyliszku oraz Syrence. W trakcie spaceru uczniowie przeszli Traktem Królewskim do Grobu Nieznanego Żołnierza zwiedzając po drodze m.in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel „Bristol”, kościół św. Krzyża. Niezapomnianym przeżyciemdla uczniów byłaz pewnością zmiana warty honorowej przy Pałacu Prezydenckim.

Po trwającym ponad 3 i pół godziny zwiedzaniu miasta wszyscy udali się na ulicę Woronicza 17, gdzie mieści się gmach TVP. Uczniowie wraz z przewodnikiem odbyli wizytę w reżyserce, studiach nagrań, w których realizowane są programy.:,,Pytanie na śniadanie”, ,,Jaka to melodia” oraz ,,Dzień dobry Polsko!”. Każdy mógł zobaczyć, jak naprawdę wygląda praca z drugiej strony ekranu telewizyjnego.

W dalszej kolejności grupa udała się do Centrum Handlowego,,Złote Tarasy”na szybki posiłek oraz zakup warszawskich pamiątek.

Następnie uczniowie wybrali się do najbardziej oczekiwanego punktu programu,  jakim był Stadion Narodowy. Uczniowie wraz z przewodnikiem przeszli tzw. ,,trasą piłkarza” w czasie której zwiedzili szatnie piłkarskie, trybuny, centrum medialno - konferencyjne oraz płytę stadionu.

Wyjazd był na pewno bardzo męczący ze względu na czas trwania (godz. 4.00 - 23.00)jak również różnorodność programu. Dostarczył jednak naszej młodzieży niezapomnianych wrażeń, które na długo zapadną im w pamięci.

Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom sprawującym opiekę nad naszą młodzieżą – p. Zofii Bartoszek, p. Krzysztofowi Biżkowi oraz p. Krzysztofowi Skakujowi.

Poniżej kilka opinii na temat wycieczki:

 • ,,Wycieczka była bardzo udana. Najfajniejszą atrakcją była dla mnie przechadzka po Starym i Nowym Mieście. Mieliśmy wtedy okazję poznać historię Warszawy. Przewodnik opowiadał w bardzo ciekawy sposób, tak że większość informacji na długo zapadnie nam w pamięci.”

  Jola Wojtan, kl. I ,,b”

 • ,,Najbardziej podobał mi się Rynek Starego Miasta. Uważam, że wycieczka była wspaniała.”

  Paweł Garbacz, kl. I ,,e” 

 • ,,Wyjątkowa i bardzo ciekawa wycieczka. Wizyta w TVP była tak bardzo interesująca, że mogłabym stamtąd w ogóle nie wychodzić, tak samo jak ze Stadionu Narodowego J. Polecam takie wycieczki każdemu kto interesuje się kulturą naszego kraju!”

  Pola Pituch, kl. I ,,f”

 • ,,Wycieczka bardzo mi się podobała. Najbardziej Stadion Narodowy. Było super. Polecam każdemu!”

  Maksymilian Kulik, kl. I ,,f”

 • ,,Wycieczka do Warszawy była bardzo udana. Mimo zmęczenia, bardzo dużo zwiedziliśmy. Każdy miło wspomina chwile spędzone w stolicy Polski”         

  Monika Kiszka, kl. II ,,a”

 • ,,Wycieczka była bardzo interesująca, ponieważ można było się dużo nauczyć oraz zwiedzić wiele ciekawych miejsc”                                                        

  Ania Powęzka, kl. II ,,a”

 • ,,Wycieczka bardzo mi się podobała. Była szalonaJ”

  Dawid Powęzka, kl. II ,,a”

 • ,,Na wycieczce bardzo podobało mi się zwiedzanie Starego i Nowego Miasta z przewodnikiem – p. Błażejem oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego”

  Iza Krzysztoń, kl. II ,,d”

 • ,,Wycieczka była niezapomniana. Było wiele atrakcji. Przewodnicy byli profesjonalni i potrafili bez trudu przykuć naszą uwagę. Najbardziej podobał mi się spacer po całej Warszawie oraz wykład o dziejach tego miasta. Wycieczka na pewno poszerzyła moją wiedzę na temat historii naszego państwa.”

  Paweł Lachawiec, kl. III ,,d 

Monika Świątek – wychowawczyni klasy II ,,a

  fotogaleria