Pożegnanie klas gimnazjalnych

 

Dnia 19 czerwca 2019 roku o godz. 11.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 trzecich klas gimnazjum – ostatnich absolwentów szkoły." Dzisiejszy dzień jest szczególnie uroczysty – kończycie nie tylko rok szkolny, ale także naukę w naszym gimnazjum" –takimi słowami pan dyrektor Andrzej Tomczyk powitał uczniów trzeciej klasy gimnazjum podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

"W ciągu trzech lat, razem z Waszymi Rodzicami, my, Wychowawcy i Nauczyciele obserwowaliśmy, jak stajecie się coraz bardziej dojrzali i odpowiedzialni. Uczestniczyliśmy w chwilach dla Was ważnych, jakim był egzamin gimnazjalny czy sakrament bierzmowania oraz radosnych, takich jak: wycieczki, rajdy, biwaki, ogniska, wyjazdy do teatrów, zabawy szkolne i piękny bal pożegnalny, a także Spotkania Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II w Wadowicach Tarnobrzegu i Ulanowie. Większość z Was godnie reprezentowała szkołę  w konkursach, zawodach sportowych, wolontariacie i różnego rodzaju imprezach kulturalnych."

Pan Dyrektor podkreślił, jak wiele sukcesów odnieśli uczniowie, dzięki swojej pracy, zaangażowaniu nauczycieli i wsparciu rodziców.

W tym roku laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty zostali:

- Mikołaj Kiszka z klasy z klasy III f   i Jakub Moskal z klasy III d – w konkursie chemicznym

- Mikołaj Kiszka z klasy III f – w konkursie matematycznym

Finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych zostali: 

- Mikołaj Kiszka z klasy 3f.  w konkursie fizycznym

- Jakub Moskal z klasy 3d w konkursie matematycznym

Kilkunastu uczniów klas trzecich gimnazjalnych to laureaci i finaliści licznych konkursów
o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim. Znaczące osiągnięcia na szczeblu powiatowym, rejonowym a także wojewódzkim mają nasi gimnazjaliści w wielu dziedzinach sportu. Uczniowie ci otrzymali dyplomy i piękne nagrody.

Na koniec uroczystości pan Dyrektor skierował do uczniów przesłanie: ,,Mamy nadzieję, że gdziekolwiek się znajdziecie, swoją postawą i umiejętnościami będziecie świadczyli, że janowskie gimnazjum dobrze Was ukształtowało i wyposażyło w wiedzę. Życzę Wam bezpiecznych i miłych wakacji!”

 

Oprac. Anna Targońska