Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 16 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy III ,,e" oraz III ,,a” pod kierunkiem p. Beaty Rzędzickiej - Stolarz, p. Moniki Świątekoraz p. Małgorzaty Lewczuk.

Uroczystość składała się z części recytatorskiej, w którą wkomponowane zostały zabawne scenki z życia szkoły. Nie zabrakło również akcentu muzycznego w postaci piosenek, które wykonane zostały przez Izabelę Łukasik z kl. III ,,b" oraz Izabelę Ciupak z kl. VII ,,c”. Ciekawym punktem uroczystości był również występ uczennicy kl. II ,,b" Izabeli Strąk, która zachwyciła swą grą na klawiszach zebraną publiczność prezentując utwór ,,River flows in you” Yiruma. Akcent taneczny w postaci latynoskiej samby zaprezentowany został przez Polę Pituch oraz Kamila Wołoszyna z klasy II ,,f”. Dużym entuzjazmem publiczności cieszył się również układ taneczny przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Lewczuk.

Widzowie akademii nie szczędzili słów uznania zarówno co do samej oprawy artystycznej uroczystości, jak i wkładu oraz zaangażowania uczniów biorących w niej udział.

Uroczystości przyświecały słowa Marka Twaina ,,Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”.

Święto Komisji Edukacji Narodowej jest wyjątkowym dniem w życiu każdej szkoły. Jest to czas, w którym wspominamy naszych obecnych jak i byłych nauczycieli. Jest to również czas na życzenia.

Dziękujemy więc Wszystkim Nauczycielom za niezwykle trudną pracę. A żeby wszystko to, czego uczycie, uczniowie Wasi zapamiętali i do serc swoich wzięli i żeby nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Życzymy również sił, wytrwałości, cierpliwości i satysfakcji w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Monika Świątek – wychowawczyni klasy III ,,a”

fotogaleria