Archiwum - rok szkolny 2016/2017

„Antki Roku” dla naszego gimnazjum

 Wydarzenie Roku – Przedstawienie Król Lew

„Król Lew” to musical o wyjątkowym przesłaniu, którego reżyserem jest dyrektor Andrzej Tomczyk. Udział w nim wzięło około 80 młodych aktorów...

więcej  fotogaleria

 

 

Laureatki Konkursu CLICKONMANIAC

Dnia 13 czerwca 2017r. w hali sportowej Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – CLICKONMANIAC.

RELACJA Z MALTAŃSKIEJ PRZYGODY

Dziesiąty czerwca 2017 r. zapadnie dwadzieściorgu uczniom Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim głęboko w pamięci. 

„Łowcy Talentów 2017”

Ogólnopolski konkurs Sprachdoktor Jersz 2017  z języka niemieckiego zakończył się sukcesem 3 uczniów z naszej szkoły.

"Szkolny Mistrz Języka  Niemieckiego"

 Dnia 7 czerwca 2017 r. już po raz czwartyw naszej szkole odbył się Konkurs Języka Niemieckiego o tytuł ,,SchulmeisterDer DeutschenSprache”.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży, gdyż do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł stanęło20 uczniów...

  więcej

 

Apel-JP II

W dniu 5 czerwca panie Marzena Kaproń, Iwona Zezulińska – Sowa i Urszula Wiechnik przygotowały apel poświęcony patronowi szkoły – Janowi Pawłowi II, który  skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. W apelu przedstawiono sylwetkę Patrona oraz przesłanie do ludzi młodych, posłując się tekstami Papieża.

  fotogaleria

 

Wystawa interaktywna „Świat zmysłów”

Bardzo często używamy określeń: słyszę, widzę, dotykam, czuję. Nie zastanawiamy się w jaki sposób z otaczającego nas świata odbieramy wrażenia wzrokowe, słuchowe, węchowe, smakowe czy dotykowe. Uczniowie klasy 3c mieli okazję, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Bal gimnazjalny

3 czerwca 2017 odbył się długo wyczekiwany przez uczniów bal gimnazjalny, który tradycyjnie  rozpoczął się częścią artystyczną zaprezentowaną przez uczniów wszystkich klas trzecich.

Zwycięstwo w konkursie „Poznajemy Francję”!

Dnia 27 maja 2017 r. odbyła się XX edycja  konkursu „Poznajemy Francję” organizowanego przez Alliance Française w Lublinie. Nasze gimnazjum uczestniczy w tym konkursie od 15 lat, najczęściej jako jedyna szkoła spoza miasta Lublin.

 „LEKCJA BIOLOGII NA ŻYWO – PŁAZY”

Dnia 25 maja 2017 r. na 5 godzinie lekcyjnej – na Sali gimnastycznej gimnazjum odbyło się spotkanie edukacyjne „Lekcja biologii na żywo – PŁAZY”, przygotowane przez Agencję Impresaryjno – Artystyczną Klaps – ART. z Krakowa.

Uroczystości rocznicy urodzin Jana Pawła II

18 maja delegacja naszej szkoły w składzie: Emilia Gnat, Natalia Moskal, Weronika Paryś, Marta Słupczyńska,  Michał Małek, Paweł Pituch, Mateusz Tomala, Jakub Wołoszyn, Mateusz Wydra pod opieką opiekunek su, Ewy Wiechnik i Zofii Zezulińskiej oraz dyrektora szkoły Andrzeja Tomczyka wzięła udział w uroczystych obchodach 97. urodzin Jana Pawła II, na które zostały zaproszone szkoły noszące imię wielkiego Polaka.

Znana…nieznana… - Warszawa

Dnia 18 maja 2017 r. uczniowie kasy I b, I d, I e, I f, II a, II d oraz III d wzięli udział w jednodniowej wycieczce do stolicy naszego kraju - Warszawy.

Wyjazd został zorganizowany przez p. Katarzynę Surtel oraz p. Monikę Świątek.

Uwaga!!!

Szkolny Mistrz Języka Niemieckiego Poszukiwany

  więcej

 

Laureaci konkursów przedmiotowych

11 maja 2017 roku w KUL odbyła się uroczystość uhonorowania laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych organizowanych w roku szkolnym 2016/2017 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Podsumowanie „Dni Języka Niemieckiego”

 

W dniach 8- 10 maja 2017 roku w naszej szkole odbyły się liczne konkursy w ramach VI Edycji Dni Języka Niemieckiego zorganizowanych przez: panią Jadwigę Chróściel, panią Monikę Świątek oraz pana Marka Flisa.

  więcej

„Zrozumieć inność... To takie proste!”

Dnia 10 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem: „Zrozumieć inność... To takie proste!” mająca na celu włączenie się w obchody Międzynarodowego  Dnia Godności  Osób z Niepełnosprawnością.  Zamysłem corocznych obchodów jest zwrócenie uwagi na prawa osób niepełnosprawnych, upowszechnianie idei tolerancji i otwartości, a także szacunku dla inności.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 8 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ogólnopolski Turniej BRD 2017

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Kocudzy został przeprowadzony Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

"Świat Zmysłów" 

Dnia 27 kwietnia 2017 r. w Muzeum Regionalnym w Janowie Lubelskim otwarta została wystawa interaktywna pt. ,,Świat Zmysłów”, którą zorganizowało Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.