Uroczystość składała się z części recytatorskiej, w którą wkomponowane zostały zabawne scenki z życia szkoły. Nie zabrakło również akcentu muzycznego w postaci piosenek ,,Umieć inaczej” na melodię ,,Kochać inaczej” zespołu ,,De Mono” oraz ,,Chodź pomaluj mój świat” zespołu ,,2+1”, które wykonane zostały przez Izabelę Krzysztoń oraz Oliwię Cedro – uczennice klasy II ,,d”. Ciekawym punktem uroczystości był również występ taneczny w postaci walca angielskiego zaprezentowany przez dwie pary: Polę Pituch i Mikołaja Kiszkę z klasy I ,,f” oraz Izabelę Łukasik z klasy II ,,b” i Jakuba Wołoszyna z klasy II ,,d”.

Widzowie akademii nie szczędzili słów uznania zarówno co do samej oprawy artystycznej uroczystości, jak i wkładu oraz zaangażowania uczniów biorących w niej udział. 
Uroczystości przyświecały słowa Marka Twaina ,,Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”.
Święto Komisji Edukacji Narodowej jest wyjątkowym dniem w życiu każdej szkoły. Jest to czas, w którym wspominamy naszych obecnych jak i byłych nauczycieli. Jest to również czas na życzenia.
Dziękujemy więc Wszystkim Naszym Nauczycielom za niezwykle trudną pracę. Za wszystko, czym nas szkoła obdarza. Żebyśmy wszystko to, czego nas uczycie zapamiętali i do serc swoich wzięli i żebyśmy nie zawiedli pokładanych w nas nadziei. Życzymy również sił, wytrwałości, cierpliwości i satysfakcji w pracy z dziećmi  i młodzieżą. 

 

Monika Świątek – wychowawczyni klasy II ,,a”

fotogaleria