Aktualności roku szkolnego 2018/2019

 

Pożegnanie klas gimnazjalnych

 

Dnia 19 czerwca 2019 roku o godz. 11.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 trzecich klas gimnazjum – ostatnich absolwentów szkoły." Dzisiejszy dzień jest szczególnie uroczysty – kończycie nie tylko rok szkolny, ale także naukę w naszym gimnazjum" –takimi słowami pan dyrektor Andrzej Tomczyk powitał uczniów trzeciej klasy gimnazjum podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Bal Gimnazjalny 2019

Dnia 8 czerwca 2019 roku odbył się uroczysty Bal Gimnazjalny klas trzecich, którego mottem były słowa: „Drogowskazy pamięci – najmilsze wspomnienia”.  Spotkanie było okazją do przekazania miłych słów i podziękowań dyrekcji, wychowawcom, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły. Młodzież przepięknie zatańczyła poloneza do  muzyki z filmu „Czas honoru” .

Dziękujemy bardzo serdecznie naszym rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

Półfinał i finał wojewódzki w mistrzostwach LA

Dnia 04.06.2019 r w Biłgoraju odbyły się  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Półfinale Wojewódzkim Indywidualnych Mistrzostw Lekkoatletycznych.

Podium w finale dwuboju

Po udanym starcie w półfinale wojewódzkim nasi dwuboiści 12.06.2019r. w Kraśniku Fabrycznym stanęli do walki w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym.

Nasi uczniowie ponownie nie zawiedli i po bardzo zaciętej rywalizacji pomimo absencji najlepszego zawodnika Patryka Tylusa, którego godnie zastąpił Michał Kaproń  zajęli III miejsce w województwie.

Historyczne zwycięstwo w dwuboju

Dnia 6.06.2019r. w Kraśniku Fabrycznym odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Dwuboju Nowoczesnym (pływanie-100m i bieg-1000m). Nasza reprezentacja po bardzo dobrym występie po raz pierwszy w historii startów w tej dyscyplinie zajęła I miejsce na tym szczeblu rozgrywek, tym samym awansowała do finału wojewódzkiego.

Konkurs Języka Angielskiego CLICKONMANIAC

11 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC.

Podczas uroczystej gali w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu wręczone zostały nagrody książkowe i dyplomy dla laureatów wraz z listem gratulacyjnym dla nauczyciela przygotowującego do konkursu.

Spotkanie z policją

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w szkole i w związku ze zbliżającymi się wakacjami dnia 3 czerwca 2019 roku gościliśmy w naszej placówce funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. Głównym tematem spotkania uczniów z policją były zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego oraz cyfrowego uczniów.

 Najlepsi z najlepszych

laureaci konkursów przedmiotowych
szkoły podstawowej i gimnazjum

 W dniach 30 i 31 maja 2019 roku w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

  więcej

 

Podziękowanie

Rodzice wraz z Olą pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wzięli udział w koncercie charytatywnym ,,Serce dla Oli”.

Dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w części artystycznej, przyjaciołom, znajomym i nieznajomym ludziom dobrej woli. Szczególne podziękowania składamy pomysłodawcom oraz osobom zaangażowanym w organizację koncertu.

Dobrze jest wiedzieć, że tyle dobrych serc jest wokół nas.

 Dziękujemy.

 

Koncert Charytatywny ,,Serce dla Oli’’

30 maja 2019 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert charytatywny przygotowany przez rodziców, uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim. Celem koncertu była zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Oli, uczennicy naszej szkoły we współpracy z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Rekrutacja 2019/2020

Drodzy Absolwenci Szkół Podstawowych!!!
Drodzy Gimnazjaliści!!!
Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
i ponadgimnazjalnych.

99 urodziny Jana Pawła II

Dnia 18 maja 2019 roku przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły wraz pocztem sztandarowym i opiekunami (Ewa Wiechnik, Zofia Zezulińska, Andrzej Tomczyk) wzięli udział w uroczystych obchodach 99 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Organizatorem Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci i Młodzieży była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wadowicach.

"Europejski  Dzień Języków Obcych"

Dnia 27 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowany pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego. Przedstawienie miało na celu przybliżenie uczniom kultury i tradycji Niemiec, Anglii oraz Francji.

Podsumowanie „Dni Języka Niemieckiego”

Do dnia 21 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się liczne konkursy w ramach VIII Edycji Dni Języka Niemieckiego zorganizowanych przez: panią Jadwigę Chróściel, panią Monikę Świątek oraz pana Marka Flisa.

  podsumowanie

 

„Serce dla Oli”

Uczniowie, nauczyciele i rodzice Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim  zapraszają  na koncert charytatywny.

  zaproszenie

 

Zawody strzelecko-obronne u „Witosa”

Dnia 10 maja 2019 roku w Zespole Szkół świętowano Dzień Patrona pod znanym powszechnie hasłem „Majówka u Witosa”. Dużym powodzeniem cieszył się pokaz nowoczesnego sprzętu wojskowego Jednostki Wojskowej w Zamościu oraz zawody strzelecko-obronne „O Puchar Dyrektora Szkoły” dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych.

Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny
rozstrzygnięty

16 marca 2019 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego w Warszawie i Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza odbył się finał IX Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. o. Onufrego Kopczyńskiego.

Jak dostać się do szkoły ponadpodstawowej?

 

 

5 kroków do szkoły ponadpodstawowej

Powiatowy finał BRD 2019

Dnia 7 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Kocudzy został przeprowadzony Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.